WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY, TORUNIA I MALBORKA
WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY, TORUNIA I MALBORKA

17-18 czerwca klasy IV-VI wraz z p. Żanettą Penkowską, p. Danutą Bulczak i p. Danutą Reglińską pojechali na wycieczkę do Bydgoszczy, Torunia i Malborka. Na początku odwiedziliśmy Europejskie Centrum Pieniądza w Bydgoszczy. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy-jedyne takie muzeum w Europie. Każdy z nas własnoręcznie wykonał zapachowe mydełko, które zabrał do domu na pamiątkę. Potem pojechaliśmy do Exploseum, dawnej fabryki dynamitu. Było tam bardzo ciekawie. Poza tym, że mogliśmy  poznać historię tego miejsca i dowiedzieć się kim był Alfred Nobel, mieliśmy okazję uświadomić sobie, jakie straszne są skutki wojen na świecie. Atrakcją była niewątpliwie okazja do założenia hełmów żołnierskich i potrzymania karabinów i strzelb, oczywiście nienaładowanych!

   Czytaj więcej    .. 
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Szkoła Podstawowa w Lisich Jamach od 2002 roku nosi imię Ks. Anastazego Sadowskiego. Od tej pory, co roku, 12 czerwca uroczyście obchodzimy „Święto Patrona Szkoły”, aby uczcić naszego duchowego opiekuna.Upamiętniamy także uroczystość nadania szkole sztandaru. I tak było również w tym roku. O godz. 12.00 zebraliśmy się na górnym korytarzu.  Najpierw głos zabrała Pani Dyrektor Aleksandra Dąbrowska - Konkol, która powitała przybyłych gości, uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Potem wprowadzony został poczet sztandarowy i odśpiewaliśmy hymn szkoły.

   Czytaj więcej    .. 
AKCJA "ZOSTAŃ DAWCĄ KOMÓREK"
AKCJA "ZOSTAŃ DAWCĄ KOMÓREK"

I Ty możesz uratować komuś życie!!! – Zostań potencjalnym Dawcą Komórek Macierzystych Szpiku.
W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorób jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. I właśnie w Sierakowicach w SP 8 czerwca, organizowany jest Dzień Dawcy Szpiku. Ideą dawstwa szpiku – jest bajka o biedronce Klarze, która zgubiła swoje kropki. 2 czerwca uczniom naszej szkoły tę bajkę przedstawili uczniowie kl. II A z p. Danutą Klajn, która wcieliła się w rolę narratora. Wszyscy także otrzymali ulotki będące jednocześnie zaproszeniem dla rodziców, do rejestracji o ile wyrażą na to ochotę.

AR

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU
DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

Dzień Sportu – dzień wolny od nauki i konieczności przesiadywania w szkolnej ławce. Zwykle wybrana dyscyplina, krótki mecz, bieg czy skok i... do domu. Zapewne właśnie tak część z nas zapamiętała to wydarzenie ze szkolnych lat. Dziś można i trzeba inaczej.
Media przytaczają często statystyki ostrzegające przed otyłością, która bezpośrednio jest przyczyną wielu chorób. Nie są one przypadkowe i wyssane z palca – sami rodzice często skarżą się, że trudno im odciągnąć dzieci od telewizora, ekranu komputera, tabletu i zmobilizować do aktywności fizycznej.
Dlatego promocja ruchu, dyscyplin sportowych i motywacji do treningów, ćwiczeń, ale przede wszystkim aktywnej zabawy, to jedno z bardzo ważnych zadań dla wychowawców młodzieży. Dzień Sportu w polskiej szkole to znakomity przyczynek by zaszczepić w dzieciach także ducha rywalizacji, nieodłącznego elementu rozwoju społecznego. Najważniejsze jednak, by czas ten kojarzył się dobrą zabawą!

   Czytaj więcej    .. 
KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ
KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

29 maja w  Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego  w Sierakowicach odbył się  I Międzyszkolny Konkurs Piosenki  Angielskiej Crazy 80's. Konkurs zorganizowali:  Iwona Kolka i Beata Sildatk ze Szkoły Podstawowej w Mojuszu oraz Dariusz Kolka i Witold Sildatk z Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach. Na konkurs zgłosiło się 53 uczestników z 14 szkół  powiatu kartuskiego. Komisja w składzie: Maciej Krawczyk -przewodniczący, Wioletta Kuczkowaka, Natalia Gronowska, Aleksandra Klaman-Chmielewska, Agnieszka Zelewska przyznała III miejsce Paulinie  Górlikowskiej

Danuta Reglińska

KONKURS ŚPIEWAM, BO UMIEM
KONKURS ŚPIEWAM, BO UMIEM

23 maja odbył się w naszej szkole kolejny konkurs „Śpiewam, bo umiem” dla uzdolnionych wokalnie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu kartuskiego. Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania. W tym roku wzięło w nim udział 34 uczniów z 19 szkół! Patronat nad konkursem corocznie obejmuje Wójt Gminy Sierakowice p.Tadeusz Kobiela. Konkurs odbył się przy współpracy z Gdańskim  Stowarzyszeniem „Jaś i Małgosia”, które jest organizatorem wojewódzkiego konkursu  piosenki dla dzieci i młodzieży im. Teatrzyku Bim-Bom w Gdańsku. Laureaci powiatowego konkursu otrzymali kwalifikacje do etapu wojewódzkiego. Jury w składzie:

   Czytaj więcej    .. 
POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

22 maja b.r. odbył się w Prokowie Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów kl. IV-VI. Naszą szkołę reprezentowali : Dominik Domasz z kl. IV, Sandra Lebuda z kl. V i Marcelina Domaszk z kl. VI.  Poza konkurencją powiatową toczyła się również rywalizacją szkół na poziomie gmin. P. Wójt Tadeusz Kobiela ufundował z tej okazji okazałe puchary dla 3 najlepszych szkół z Gminy Sierakowice. Nasza szkoła uplasowała się na zaszczytnym II miejscu!!! Uczniowie przywieźli ze sobą wspaniały, złoty puchar, z którego wszyscy jesteśmy bardzo dumni! GRATULUJEMY!!!

Ż.P.

WYCIECZKA DO WEJHEROWA
WYCIECZKA DO WEJHEROWA

20 maja klasy III – VI wraz z paniami: Halinką, Judytą oraz Danką Reglińską pojechali na wycieczkę regionalną do Wejherowa. W programie : poznanie najważniejszych faktów z historii miasta oraz zabytków, m.in. Kalwarię Kaszubską. Zwiedzili także Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, tym bardziej że pogoda dopisała.

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018