REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W SZKOLE
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W SZKOLE

W VII wieku Kościół katolicki za początek postu przyjął szóstą niedzielę przed Wielkanocą. Ponieważ niedziele wyłączone były z postu, aby zachować 40 dni pokutnych jego początek przypadał na środę. Od 1570 roku był to już zwyczaj powszechnie obowiązujący w Kościele. W tym dniu na znak pokuty posypywano głowę popiołem.
Wielki post w Kościele jest traktowany jako czas pokuty i nawrócenia. Jego zaleceniami są post, jałmużna i modlitwa. W okresie wielkiego postu z kościoła znikają kwiaty przy ołtarzu, nastrój pokuty podkreśla skromniejszy wystrój świątyni. Kolorem liturgicznym jest fiolet, a w czwartą niedzielę róż. Ważną rzeczą jest uczestniczenie w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach.
Sprawdzianem praktycznej miłości do Boga jest także udział w rekolekcjach wielkopostnych, w których właśnie wzięliśmy udział. W dniach od 2 – 4 marca odbyły się ....

   Czytaj więcej    .. 
ZAWODY PIŁKI RĘCZNEJ
ZAWODY PIŁKI RĘCZNEJ

3 marca w Szkole Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach odbyły się Gminne Zawody w Piłkę Ręczną. Uczniowie klasy V i VI z naszej szkoły, razem z Panią Bogumiłą Okroj, również wzięli udział w tych zmaganiach. Jak się okazało, szczęście uśmiechnęło się do naszych zawodników. Drużyna dziewcząt jak i drużyna chłopców stanęli na podium. Dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy zaś III miejsce. Gratulujemy!

Echo szkoły

LEKCJE JĘZYKA KASZUBSKIEGO
LEKCJE JĘZYKA KASZUBSKIEGO

Staramy się, by lekcje języka kaszubskiego były ciekawe, a dzieci chętnie w nich uczestniczyły i miały satysfakcję ze zdobywania wiedzy. Czasami zajęcia realizowane są jako warsztaty, wycieczki bądź zajęcia w terenie. I tak oto uczniowie kl. I wraz z panią Anią Reiter,  wybrali się na „zimowe rozegracje” na boisko szkolne. Pogoda sprzyjała, gdyż śniegu było nie mało. Dzieci wykorzystały tę sytuację i ulepiły bałwanki, które witały wszystkich wchodzących do budynku szkoły. Wszyscy świetnie się przy tym bawili. Szkoda, że nie ma już śniegu…

Redakcja

DZIEŃ SENIORA
DZIEŃ SENIORA

29 stycznia odbył się Dzień Seniora. Do naszej szkoły przybyli Seniorzy z sołectw Lisie Jamy i Leszczynki oraz zaproszeni goście i orkiestra, która przygrywała wszystkim do późnych godzin wieczornych. Ksiądz kanonik Bogdan Drozdowski odprawił Mszę Świętą. Następnie uczniowie koła teatralnego, pod okiem pani Danuty Bulczak oraz pani Judyty Gneba-Borówka wystąpili w teleturnieju pt. ,,Familiada''. Zabawa polegała na zadawaniu pytań, a po każdej dobrej odpowiedzi była piosenka lub dowcip. Na koniec okazało się, że obie drużyny wygrały. 

Kinga i Zosia

EKOLOGICZNY PITAGORAS I SUKCES SANDRY
EKOLOGICZNY PITAGORAS I SUKCES SANDRY

22 stycznia uczniowie naszej szkoły w składzie: Damian Sikora (kl. IV), Dominik Domaszk (kl. V) oraz  Sandra Labuda (kl. VI) wraz z p. Żanettą Penkowską, pojechali do Zespołu Szkół w Kamienicy Królewskiej na powiatowy konkurs pod nazwą „Ekologiczny Pitagoras”. Ich zadaniem było rozwiązać test, który składał się z 12 pytań z matematyki i 8 z ekologii. Uczennica naszej szkoły, Sandra Labuda zajęła I miejsce w kategorii klas VI. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! W czasie oczekiwania na wyniki konkursu uczniowie wzięli udział w warsztatach historycznych pt. „Kim był kapral Wojtek”. Odbyła się też aukcja ręcznie robionych lalek, z której dochód organizatorzy przeznaczyli na pomoc dzieciom w Afryce.

S.L., Damian

KOLĘDA
KOLĘDA

22 stycznia 2014 r. miała miejsce kolęda czyli wizyta duszpasterska w naszej szkole. Ks. kanonik Bogdan Drozdowski, proboszcz tutejszej parafii p.w. św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej, wygłosił naukę duszpasterską, następnie pobłogosławił całą społeczność szkolną. Było wspólne śpiewanie kolęd i modlitwa. Ks. proboszcz także życzył nam bezpiecznych i udanych ferii zimowych. Na zakończenie ksiądz rozdał pamiątkowe obrazki dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Kinga i Zosia

CHOINKA SZKOLNA
CHOINKA SZKOLNA

20 stycznia odbyła się „Choinka szkolna”. Jak co roku, Kl. III - VI bawiły się na dyskotece, a klasy młodsze tym razem w kolorowych strojach i barwnych przebraniach, bawiły się na balu karnawałowym. O godz. 12.30 z wielką radością przywitaliśmy Mikołaja, który przybył do nas z worami pełnych paczek. Po zabawie karnawałowej zebraliśmy się na górnym korytarzu. Przybyli także rodzice oraz zaproszeni goście. Uczniowie koła teatralnego, pod kierunkiem pań Danuty Bulczak oraz Judyty Gneba – Borówka, zaprezentowali nam przedstawienie pt. ,,Dary Świętego Mikołaja". Na scenie pojawiły się różne postacie: ozdoby choinkowe, bezduszny Scrooge, duchy, a na końcu zjawił się św. Mikołaj, który starał się przekonać wszystkich, że bogate prezenty nie są najważniejsze, najcenniejsze jest to, co mamy w naszej duszy, w sercu, a dzielenie się z innymi - to największy skarb. Całą uroczystość uświetnił chórek ,,Smyczek".

Kinga, Zosia

WESOŁE PRZERWY
WESOŁE PRZERWY

Chcąc zapobiegać nudom na przerwach i wprowadzić trochę ruchu między lekcjami, w  naszej szkole odbywają się wesołe przerwy. Uczniowie pod okiem Samorządu Uczniowskiego uczą się układów tanecznych, skoków w gumę, oglądają prezentacje itp. Wszystko to odbywa się na górnym korytarzu, w każdy wtorek. Sporym zainteresowaniem cieszą się taneczne przerwy, które pozwalają na wyzwolenie pozytywnej energii, odstresowanie i jednocześnie zadbanie o swoją kondycję fizyczną. Uczniowie, nawet ci bardzo nieśmiali, chętnie dołączają do zabaw, a ci, którzy lubią tańczyć nie mogą doczekać się kolejnych tanecznych przerw.

Sandra

Dla uczniów klas 8

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka

Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018