WIDOWISKO "PRAWDZIWY SKARB"
WIDOWISKO  "PRAWDZIWY SKARB"

27 października w naszej szkole gościliśmy niezwykłych gości, mianowicie aktorów, którzy przyjechali do nas z południa Polski. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami obejrzeli widowisko Pt. ,,Prawdziwy skarb” wystawione przez Krakowski Teatr Profilaktyczny ,, Inspiracja”. Akcja rozgrywała się z udziałem dwóch głównych bohaterów żółwia i papugi. Po drodze czekały ich różne przygody i trudności. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na  czym polega prawdziwa przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła. Przedstawienie skończyło się szczęśliwie, a prawdziwym skarbem, którego warto w życiu szukać okazała się przyjaźń.

Kinga, Zosia

ZAWODY UNIHOKEJOWE
ZAWODY UNIHOKEJOWE

Dnia 27 października w Zespole Szkół w Gowidlinie, o godzinie 9.00 odbyły się zawody unihokeja, które miały wyłonić reprezentanta naszej gminy na zawodach powiatowych w Przyjaźni. W rozgrywkach brało udział kilka szkół z naszej gminy, w tym także nasza. Pani Bogumiła Okroj wytypowała dwie drużyny: męską oraz żeńską. I jak się okazało, w tej grze drużyna chłopców okazała się lepsza od drużyny dziewczęcej. Po emocjonujących rozgrywkach stanęli na podium zdobywając zaszczytne, drugie miejsce. Zawodnikom jak i pani Bogusi szczerze gratulujemy!

Zosia, Kinga

"MOJE MIEJSCE NA KASZUBACH"
"MOJE MIEJSCE NA KASZUBACH"

22 października w Chmielnie odbył się finał konkursu „Moje miejsce na Kaszubach”, który zorganizowała Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby. Aby wziąć udział w konkursie należało dostarczyć lub przesłać listownie formularz zgłoszeniowy wraz z wykonaną pracą plastyczną. I tak, pod okiem p. Halinki Winczewskiej,  zrobiliśmy. Los uśmiechnął się do trzech uczniów, którzy zostali laureatami tegoż konkursu: Robert Czaja (kl. I), Kacper Labuda (kl. III B) oraz Szymon Płotka (kl. V).

Redakcja

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W środę 22 października, odbył się dzień ślubowania i pasowania klasy I na uczniów naszej szkoły. 12 uczniów zasiliło szeregi szkoły podstawowej ślubując uczyć się pilnie, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Uroczystość uświetnili swą obecnością: rodzice pierwszaków, ks. proboszcz kanonik Bogdan Drozdowski, który poświecił tornistry i ich zawartość oraz dyrektor szkoły Aleksandra Dąbrowska-Konkol, która swym wielkim ołówkiem pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia. Nie zabrakło również kolegów i koleżanek z klasy "0", II - VI z wychowawcami. To był wspaniały dzień... Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Nad przebiegiem tego święta czuwali wychowawcy klasy I Sylwia Piotrowska i klasy II Halina Winczewska.

DZIEŃ PAPIESKI
DZIEŃ PAPIESKI

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski tegoroczny Dzień Papieski obchodziliśmy 12 października pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie!”. Temat świętości, jako fundamentalny w nauczaniu Kościoła i tym samym w myśli błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II powraca jako treść kolejnego Dnia Papieskiego. Niewątpliwie świętość jest dla dzisiejszego świata tematem z jednej strony wstydliwym i wręcz niechcianym, a z drugiej, czasem co prawda nie wprost, ale niezwykle pożądanym. Niektórzy zdają się nie interesować świętością w ogóle, czasem odrzucają ją jako niemożliwą do osiągnięcia lub nawet nikomu niepotrzebną. Tolerują świętość o tyle, o ile dotyczy ona pragnień innych. Jednak wcale niemała rzesza ludzi poszukuje świętości, łaknie jej i za nią tęskni…
W naszej szkole Dzień Papieski obchodziliśmy 16 października. Wszystkie klasy wykonywały zadania oraz plakaty związane z tegorocznym hasłem, które przygotowała nasza pani katechetka. Oglądaliśmy także prezentację oraz film o życiu „naszego” papieża. Efekty naszej pracy zostały pokazane na okazjonalnej gazetce, na szkolnym korytarzu.

Kinga, Damian

DZIEŃ NAUCZYCIELA
DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Do dziś jednak o tym dniu potocznie mówimy Dzień Nauczyciela. Samo święto upamiętnia powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
14 października (Dzień Edukacji Narodowej) nie jest dla uczniów dniem ustawowo wolnym od zajęć. W wielu polskich szkołach odbywają się tzw. akademie, podczas których uczniowie prezentują przedstawienia i wiersze. I tak było również w naszej szkole. O godz. 11.00 wszyscy zebraliśmy się na „górnym” korytarzu. Uczniowie klasy szóstej wraz z panią Żanettą Penkowską i Bogumiłą Okroj przygotowali program artystyczny Pt.: „Disco szkoło live”, w którym to każdy z pracowników mógł usłyszeć fragment piosenki dopasowany do jego osobowości. Było bardzo ciekawie i wesoło. Samorząd uczniowski zaś nie tylko wręczał kwiaty wszystkim pracownikom, ale także na ręce pani Dyrektor wręczył słodki upominek, jakim był tort.

Redakcja „Echo szkoły”

PRÓBNA EWAKUACJA
PRÓBNA EWAKUACJA

8 października o godz. 12.10 dźwięk dzwonka alarmowego rozpoczął ewakuację wszystkich znajdujących się w naszej szkole. Po jego usłyszeniu uczniowie wraz z nauczycielami i innymi pracownikami szkoły niezwłocznie udali się do najbliższych możliwych wyjść ewakuacyjnych. Po opuszczeniu szkoły wszyscy skierowali się na szkolne boisko gdzie sprawdzono, czy liczba uczniów się zgadza. Nauczyciele zameldowali liczbę ewakuowanych osób Dyrektorowi szkoły. Celem akcji była kontrola przygotowania szkoły na wypadek zagrożenia.

Redakcja

AKCJA "POMÓŻ KAMILOWI"
AKCJA "POMÓŻ KAMILOWI"

Z dniem 01 października Samorząd Szkolny wraz z wszystkimi uczniami rozpoczął akcję charytatywną ,,Pomórz Kamilowi w Edukacji”. Tegoroczna akcja ma za cel pomoc 17-letniemu  Kamilowi Dominiak, który od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Kamil jest bardzo pogodny i otwarty pomimo własnych ograniczeń. Każdego dnia stawia czoło nowym wyzwaniom, dlatego oprócz systematycznej rehabilitacji potrzebuje zakupu sprzętu do edukacji i obsługi komputera za pomocą ruchów gałek ocznych tj. ,,PCEey  GO”. Od ofiarności i dobroci ludzi o otwartym sercu zależeć będzie jego edukacja. W tym celu uczniowie z Samorządu Szkolnego zachęcają do kupowania „cegiełek” na ten szczytny cel.

Damian, Kinga, Zosia

Numerek na następny dzień
pojawia się po godzinie 15:00.
Dla pewności należy odświeżyć widok strony
z wciśniętym klawiszem CTRL.Regulamin szczęśliwego numerka


Wybierz klasę:Plan ważny od 11.09.2018